Muzikoterapie (nejen) z devadesátek

4. červen 2017 | 17.53 |

V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem, kdo mě v předchozím článku (m)orálně podpořili - moc si toho vážím a děkuju :) To víte, s takovými věcmi se moc lidem nesvěřuju, takže zatímco kolegové si můžou myslet, že jsem prostě asociál, aspoň vy znáte celé pozadí toho příběhu :)

Teda ne že by se něco nějak změnilo, jenom se mi v poslední době podařilo narazit na tři písničky, které ve mně vzbuzují vzpomínky na staré dobré časy, resp. devadesátky. A já jsem tak hodný, že se s nimi s vámi podělím! :D

Hudba mi pomáhá. Docela dost. Hlavně ta, u které můžete vzpomínat na staré dobré časy, které třeba nebyly tak dobré, ale vám se dobré zdají, protože pracuje selektivní paměť. A hlavně - vy už teď víte, jak to tehdy dopadlo, což jste tehdy pochopitelně vědět nemohli. Když to dopadlo dobře, bylo to v pořádku, když ne, už je to tak dávno, že to berete jako součást historie a třeba vás to ani tolik nevzrušuje.

To se dá samozřejmě vzáthnout i na přítomnost, takže jsem fakt zvědavý, jestli i na TUHLE dobu budu někdy za 10 let vzpomínat jako na dobu, kdy to bylo děsně fajn. Až budu mít třeba na krku dítě, manželku, hypotéku... dobře, nezabředávejme do sci-fi :D

Zkrátka se snažím říct, že nostalgie je svinstvo a staré dobré časy jsou dost často iluze a člověk by se měl snažit udělat si staré dobré časy teď a tady.

Ne vždy se to podaří. Ono se to spíš dost často nepodaří. Proto asi člověk utíká do té minulosti.

Ale stojí za to si to uvědomit...


INOJ - Love You Down


Kylie Minogue - Love at First Sight


Magic Affair - Omen III

Mimochodem, když je mi blbě, tak píšu. A myslím, že asi pomalu dopíšu toho Hrdinu :D

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Muzikoterapie (nejen) z devadesátek boudicca 04. 06. 2017 - 21:00
RE: Muzikoterapie (nejen) z devadesátek rebarbora 06. 06. 2017 - 18:49
RE: Muzikoterapie (nejen) z devadesátek tlapka 14. 06. 2017 - 18:30