Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D

13. květen 2017 | 16.39 |

Jistě jste napjatí jak kšandy, jak se mi dál bydlí, že? Říkáte si, že už se nic dalšího nemohlo přihodit, že? Že už je všechno v pohodě. Že si prostě bydlím a jsem v pohodě, že? Že?

Inu, pohodlně se usaďte, obejměte své milé, zapalte svíce a čtěte, Mečoun vám povypráví další díl z vašeho oblíbeného seriálu Mečounovo bydlení. Protože to fakt stojí za to :D

Odjížděl jsem v úterý ráno (byl svátek, že), původně jsem chtěl už v pondělí večer, ale to je pak ten den takovej useklej... kromě toho stejně jsem ráno vzhůru, tak co. Takže jsem dojel z práce - mimochodem, ta mě pořád docela baví, je to tam fajn, i když občas stresy, ale kde nejsou, že -  a tam na mě spolubydlící, že prý nějak vynechává lednička.

Blikalo tam červené světýlko a lednice občas vydávala výstražné dlouhé pískavé tóny. To mě docela rozhodilo, protože jsem si dovezl čínu na tři dny, kterou jsem v neděli pracně vytvářel :D Tak jsme hledali na internetech co to je za typ, hledali jsme manuál, psali jsme bývalé spolubydlící co a jak... a nakonec teda vyšlo najevo, že je tam prostě z nějakého důvodu velké teplo. Že buď nebyla dovřená, nebo byla chvíli vypnutá.

No, stejně jsme nic nevymysleli co s tím, já už jsem se po předchozích zkušenostech bál na něco sáhnout, takže jsme ji prostě nastavili na maximum, a... a po dvou-třech hodinách to vypadalo, že to je v pohodě. Dal jsem dovnitř skleničku vody, protože mě nenapadl jiný způsob, jak ověřit teplotu v lednici (teploměr jsem po ruce neměl) - a ta pak byla studená. Takže dobré :D

Pohodička, nebylo co řešit.

A pak ve čtvrtek. Ve čtvrtek to přišlo. Nebo spíš přišla.

To tam tak k večeru stojíme v kuchyni a bavíme se o autoškole, motorkách a tak vůbec. Ano, Mečoun se na stará kolena rozhodl, že si udělá řidičák, ale musí to stihnout do cca tří či čtyř měsíců, protože ten pán, kterého má vyhlédlého, chce odejít do důchodu. Je to pán s pověstí, že to naučí i toho největšího pitomce, proto to tak hrotím a spěchám na to :D

No a v tom někdo zazvonil. A byla to paní majitelka baráku. Že nám musí něco říct :D To nikdy nevěstí nic dobrého...

b997

Tenhle obrázek mi do hlavy skočil v podstatě automaticky :D

Ano, hádáte správně, přišla nám říct, že nám tu smlouvu neprodlouží :D Nevím jestli jsem se o tom zmiňoval, předtím tam bydlely dvě. Ta jedna je ta kolegyně, která je tam se mnou, ta druhá se přestěhovala jinam. A od nového roku neměly prodlouženou smlouvu, takže tam de facto byly načerno. To právě umožnilo té jedné se právě náhle sbalit a z týdne na týden se odstěhovat, jinak je tam dvouměsíční výpovědní lhůta.

No a ta smlouva se teda měla napsat nová, s o litr pro oba větším nájmem (to už jsem zmiňoval).

A ona že si chce s námi ten byt vyměnit s jejím.

Protože tam žila s přítelem, se kterým se rozešla a špatné vzpomínky a tak, znáte to. No, to mě trochu uklidnilo, hlavně že se nebudu muset potřetí stěhovat... tak jsme se do toho jejího bytu šli podívat, je hned nad náma. A byl (je) fakt pěknej, hezčí než náš, podkrovní, možná trochu menší, ale tak kdo by si stěžoval, že. Že nám ho nechá za stejnou cenu.

Jenže... tam nejsou dva neprůchozí pokoje. Ale kuchyň, z ní se jde do obýváku a z něj do pokoje. Prostě jeden pokoj by byl průchozí. A navzdory tomu, co si možná někteří myslíte, ne, my dva s tou kolegyní nejsme zadaní :D Ona je vesele zadaná s někým jiným.

Čili je to problém.

Čili jsme si ten večer už hledali jiné 2+1 s oddělenými pokoji :D

Ne, fakt si to nevymýšlím :D Tohle se mi fakt stalo, bylo to ve čtvrtek. Ona že prý si to máme rozmyslet co a jak, že bychom se přestěhovali už příští týden, nebo že teď jede na dva měsíce pryč, tak možná potom (tím si nejsem moc jistý). Měla přijít včera v 21:00, to jsem já jel se slovy "Fuck it, I am going home" domů.

f4d493260c05d2accf88893e652a4e

Takhle nějak :D

Měla to s ní teda pořešit ta kolegyně, dal jsem jí přísné instrukce...
No a ta ženská nepřišla. Chtěl jsem tenhle článek napsat až po tom, co bude nějaké rozuzlení, ale to tedy bude kdo ví kdy. Takže já teď nic nevím :D Nevím jestli má vůbec smysl platit příští týden nájem na další měsíc, protože upřímně, mě to už sere :D

Ani nevím, jestli se mi chce hledat byt s tou kolegyní, protože už mám zase vyhlídlej jinej pokoj :D Bydlel bych s jiným kolegou z VŠ (:D), do práce opět cca 30 minut, pokoj dle fotek pěknej, byli bychom tam jen my dva (no co, no, kolegyně je stejně zadaná, takže žádné techtle mechtle stejně nebyly :( :D ) a co je asi hlavní, je tam docela dost levnější nájem :D A taky je to tam zařízené, ten můj budoucí pokoj (zatímco do tohoto, kde jsem teď, bych potřeboval pořádnej stůl... a pořádnou židli nebo křeslo... a matračku novou... :D) Volno by tam měl mít od července. Prý na 90%, tak jsem na to fakt fakt zvědavej :D

Takže... teď vůbec nevím co bude dál. Kauci pochopitelně budu chtít zpátky, možná jí prostě dohodím těch pár stovek, ať si to nechá jako nájem na další měsíc, a pak bych šel k tomu kolegovi. Pokud tam bude mít volno. A pokud nenajdeme jiný vhodný byt s tou kolegyní, ale tak... tomu kolegovi můžu věřit, že se tam bydlí dobře, že mi netají něco, co by mi jinde zatajili, že.

Štve mě to hlavně kvůli té autoškole, protože na ni budu potřebovat hodně psychické pohody a jistoty bydlení :D A tím, že tam mám ten časový limit... mě to prostě štve :D Ten byt bych klidně oželel, můžu docela v klidu dojíždět, ono to docela už jde, když nejsem tolik vypsychlý z té práce... navíc když jsem očividně prokletý a nikde ten nájem mít asi nemůžu :D Ale ta autoškola mě prostě štve.

Hmmm.

No, až budu mít nové info, tak se ozvu. Do té doby si budu zpívat tuhle tematickou písničku... :D

Zpět na hlavní stranu blogu

 

Komentáře

RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D iva 13. 05. 2017 - 17:50
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 13. 05. 2017 - 18:53
RE(3x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D iva 13. 05. 2017 - 20:17
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D chaostheory®pismenkuje.cz 13. 05. 2017 - 19:35
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 14. 05. 2017 - 11:13
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D eithne 14. 05. 2017 - 10:23
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 14. 05. 2017 - 11:14
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D lvice 14. 05. 2017 - 22:35
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 15. 05. 2017 - 19:20
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D myfantasyworld 15. 05. 2017 - 14:12
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 15. 05. 2017 - 19:21
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D tlapka 17. 05. 2017 - 10:52
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 17. 05. 2017 - 20:09
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D radus 17. 05. 2017 - 15:07
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 17. 05. 2017 - 20:10
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D rebarbora 17. 05. 2017 - 21:50
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 21. 05. 2017 - 10:13
RE: Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D lentilka®sdeluje.cz 18. 05. 2017 - 05:24
RE(2x): Jak se mi bydlí aneb ... to snad není možný :D zlomenymec 21. 05. 2017 - 10:13