Článek Dilema, dilema, dilema!

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Dilema, dilema, dilema!

04. 03. 2017 - 20:39

iva: Tedy, tak tomu říkám dilema. Brát či nebrat malý plat?!
Položme se na otázku: Vystačíš si s tím zatím? Budeš bydlet u vaších, t. zn. přidávat mamce na byt a stravu, nebo se hodláš stěhovat do svýho?
Dokud ze svého bytu neživíš další tři lidi, můžeš si dovolit ten luxus vzít práci, která by tě bavila.
Koneckonců, máš ze zákona tři měsíce na rozkoukání a kdykoliv můžeš odejít, ne?
Tak to zkus a přitom hledej dál

04. 03. 2017 - 20:57

zlomenymec: Chci se stěhovat do vlastního (to bude taky operace ) a sám bych měl v pohodě vyžít, ale není to žádná hitparáda, no

---
zlomenymec.pise.cz

04. 03. 2017 - 20:43

chaostheory®pismenkuje.cz: sakryš, nehlásíš se ty k nám..? není to blízko tramvajové zastávky začínající na Š?
jinak držím palce při rozhodování, případně při dalších pohovorech

---
chaostheory.pismenkuje.cz

04. 03. 2017 - 20:58

zlomenymec: Ne-e, tak to vypadá, že ne

---
zlomenymec.pise.cz

04. 03. 2017 - 21:22

atraktivnistrasilka: Podívej, tenhle komentář pro tebe bude mít nulovej přínos, protože sama jsem neskutečně nerozhodná a tím pádem na tyhle věci nemůžu nic pádnýho napsat. Ale ber to tak, že zatím o nic moc nejde, v podstatě souhlasím s tím, co napsala Iva. Co ti řeknou oni předem, ber s rezervou, to je jasný. Ale z toho, co píšeš, mám pocit, že tam víceméně chceš - takže jestli se nedozvíš nějakou novou skutečnost, která by celou tu situaci nějak měla změnit, tak to asi zkus. Ono je to ve finále stejně jen o tvých prioritách, bez ohledu na to, co ti tady kdo napíše.

---
atraktivnistrasilka.pise.cz

04. 03. 2017 - 21:44

cukrenka®svetu.cz: Ne, ne, ne. Můj názor už znáš. Pokud je to za málo peněz, tak nebrat. Kor když jsi chlap.

---
cukrenka.svetu.cz

04. 03. 2017 - 22:51

eithne: A ten plat ti nabídli sami, nebo sis řekl o minimum, za které bys byl ochotný pracovat, nebo sis řekl o něco přijatelnýho a oni ti řekli, že ti dají jen tak málo? Protože třeba u nás jsou nástupní platy na identické pozice hrozně rozdílné, celé je to o smlouvání při pohovoru. Zkusila bych je ještě trochu zpracovat, aby ti dali víc.
A teda zajímalo by mě, kolik ti nabídli, že je ti to málo, ale to chápu, že sem nenapíšeš
Ale já jsem pro. Přesně jak už někdo psal, první tři měsíce nejsi ničím vázaný, takže to aspoň budeš mít blíž na pohovory jinde, kdyby to tam bylo špatné

---
eithne.pise.cz

05. 03. 2017 - 12:20

cukrenka®svetu.cz: No...to pochybuji, Eithné.

Během zkušebky ho nikam na pohovor nepustí a na večer už nikdo moc pohovory nedělá. Během dopoledne bude makat v práci.

Podle mě je to ztráta času akorát. Místo toho, aby dřepěl někde, kde to nemá cenu, by mohl chodit na pohovory a vybrat si místo, kde ho adekvátně ocení.

Ale souhlasím s tím, že by je mohl ještě trochu "zpracovat", jak jsi napsala. S tím, že pod určitou částku nepůjde.

---
cukrenka.svetu.cz

06. 03. 2017 - 08:07

eithne: Tak existuje chození na pohovory a existuje vybíhání nových - pražských - doktorů... fér to neni, ale na pohovory by měl mít ze zákona nárok, takže je to vlastně docela přijatelná lež

---
eithne.pise.cz

08. 03. 2017 - 07:56

radus: Přesněěěěě!!!!

Eithne: Já jsem už tak daleko, že jsem ochotná tohle tolerovat lidem hlásícím se k nám odjinud a razím nemocniční razítko na propustku Prostě chápu, že není dobré přiznat barvu u stávajícího zaměstnavatele...

No a jinak spousta lidí drží, že nárok na dovolenou až po 21 odpracovaných dnech, ale prý už to tak není a vždycky se dá domluvit... Náhradní volna, dovolené... Prostě zkušebka není vězení a nic nezabrání hledání lepší práce, pokud člověk chce.

---
radus.pise.cz

05. 03. 2017 - 13:11

hroznetajne: Dost podobný článek jsem tu u někoho už viděla . Máš to těžký, no jo. Chápu ty prachy, ale těch plusů máš daleko víc!!! A vypadá to jako fajn flek ...

---
hroznetajne.pise.cz

05. 03. 2017 - 15:44

cukrenka®svetu.cz: Plusy jsou tam fajn, ale přece jen - práce by měla člověka hlavně uživit. Aby pak nemusel na konci měsíce žrát čínské polívky. To pak ani hezké pracovní prostředí nezachrání.

---
cukrenka.svetu.cz

05. 03. 2017 - 17:59

chaostheory®pismenkuje.cz: já si spíš myslím, že první práce by neměla být tak o penězích, ale právě o té zkušenosti a praxi. on člověk může mít v Praze první nástupní plat třeba 35 v nějaké velké filmě a dělat "obyč" práci, kde už se pak není kam posouvat. a nebo taky 20, ale v oboru, který ho zajímá, a posune ho dál.

---
chaostheory.pismenkuje.cz

05. 03. 2017 - 19:32

boudicca: Koukám, že máš stejný dilema, jak řeším já. Přidávám se k názoru Chaosky, pokud se ti líbí práce náplní a je tam možnost navyšování platu do budoucna (nebo i jen ty odměny), tak bych to pro začátek brala. Za rok dva, až budeš mít zkušenosti, se můžeš přesunout jinam. To už budeš mít přesnější vizi, co hledáš. Ale "malý plat" je dost širokej pojem, takže těžko radit.

---
by-boudicca.blogspot.cz

05. 03. 2017 - 20:50

tlapka: Podle toho, kolik popisuješ pozitiv... já bych to vzala. Však tam nemusíš být do důchodu. Trošku se rozkoukáš, posbíráš zkušenosti a pak můžeš klidně o dům dál. Kdy jindy zkoušet?

---
tlapka.pise.cz

08. 03. 2017 - 07:52

radus: Oooo! Jak já tomu rozumím! Vždycky jsem razila (ohledně práce) heslo "lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše". Zkušebka je 3 měsíce, za tu dobu už se většinou dá poznat, jestli jen hezky zpívali, nebo je to ok. Pokud se ti naskytne něco lepšího, jdeš (soucit se zaměstnavatelem stranou - teď už to znám i z pozice zaměstnavatele a on se vždycky někdo najde, nestojí za to si kazit život ohledy na zaměstnavatele).

Položka peníze mě zajímá až teď. Po nynějších zkušenostech (včera jednání s bankou ohledně hypotéky) bych ti řekla: "vydělej co nejvíc v základu, nikoho odměnový program nezajímá". Nicméně pokud se zatím nehodláš nějak takto vázat, tak to klidně vezmi... Navíc pokud se jedná o Prahu, tak možnosti brigád jsou snad nekonečné a ten čas pro prachy navíc vždycky nějak najdeš. Za rok už budeš mít nějaké pracovní zkušenosti, které dost dobře prodáš v řadě dalších výběrek.

---
radus.pise.cz

08. 03. 2017 - 19:43

rebarbora: Jo, to je věčné dilema pracujících A už se ozvali?

---
rebarbora.pise.cz

08. 03. 2017 - 21:24

lvice: Jako mladý člověk po škole bych to brala. Pokud budeš mít na bydlení a jídlo, je to cajk. Během 3 měsíců můžeš kdykoli zdrhnout a vymýšlením všelijakých lstí, které ti umožní chodit na pohovory v pracovní době, si náramně prokrvíš mozek

---
lvice.pise.cz

09. 03. 2017 - 21:09

zlomenymec: Dilema vyřešeno, nechtějí mě (prý jsem se jim líbil, ale někdo byl lepší )

---
zlomenymec.pise.cz

10. 03. 2017 - 13:22

iva: No tak to nemělo bejt
Tím pádem je jasný, že tě čeká ještě něco lepšího, dokonalejšího a za víc peněz